Model: RWDPOZ24CB
Model: RWDPOZ24CB
Key Features
Autograph Edition Series
Stainless Steel Interior
Spacious Storage
Outdoor Compatible
Dual Temperature Zones
Super Cool Mode
Panel-Ready Design
Adjustable Shelves
Description
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Autograph Edition Series
Stainless Steel Interior
Spacious Storage
Outdoor Compatible
Dual Temperature Zones
Super Cool Mode
Panel-Ready Design
Adjustable Shelves
LED Illumination
Seamless Integration
Reversible Door
Touchscreen Display
Triple-Pane Glass Door
ENERGY STAR® Certification
Sabbath Mode
Warranty
Assembly Required
Indoor & Outdoor Compatibility
Easily store a wide range of tastes with spacious shelving perfect for any preferred beverage.
Integrated Stainless Steel & Panel-ready Doors
Easily match your cabinetry or stand out with a timeless stainless steel trim
Full Stainless Steel Interior & Exterior
Specifications
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28.88 Inch |
| Shipping Height | 39 Inch |
| Shipping Length | 27.63 Inch |
| Shipping Weight | 201 lbs |
| Total of Shipping Weight | 201 lbs |
| Source | Calculation |
Dimensions & Weight
| Width | 23.88 Inch |
| Height | 34 Inch |
| Depth | 22.63 Inch |
| Weight | 161 lbs |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 10.63 ft³ |
| Dimensional Weight | 132.13 Ibs |
| Total of Cubes | 10.63 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 132.13 Ibs |
Dimensions
| Dimensions: | 23.875 in. W x 22.625 in. D x 34 in. H |
| Product Depth (in.): | 22.625 |
| Product Width (in.): | 23.875 |
| Product Height (in.): | 34 |
| Depth With Door(s) Open 90 Degrees (in.): | 47.125 |
| Refrigeration Size (Width): | 24 in. |
Details
| Appliance Category: | Refrigerator |
| Color/ Finish Family: | Champagne Bronze |
| Fridge Capacity: | 4.8 cu. ft. |
| Interior Finish: | Stainless Steel |
| Product Weight (lb.): | 161 |
| Decibels: | 49 dBa |
| Door Alarm: | Yes |
| Voltage: | 120V |
| Amps: | 120V/60Hz/15A |