24-Inch Under-Counter Glass Door Refrigerator - T24UR910RS
24-Inch Under-Counter Glass Door Refrigerator
Model: T24UR910RS
Model: T24UR910RS
Key Features
Star-K certified
Adjustable tempered glass shelves
Door Open Alarm
SoftClose doors for a smooth close
UV resistant tempered glass door
Sabbath ModeClose
Quick Chill
SoftClose door hinges enable ultra-smooth closing.Close
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Star-K certified
This appliance is Star-K certified making it possible to use it on the Sabbath or the holidays.
Door Open Alarm
Our innovative SoftClose doors won't slam, providing the smoothest close every time.
Sabbath ModeClose
Quick Chill
Fully adjustable tempered glass shelvesClose
Sabbath Mode
Fully adjustable tempered glass shelves
SoftClose door hinges enable ultra-smooth closing.
Specifications
Warranty
| Parts | 2 Year |
| Labor | 2 Year |
Comfort and Convenience
| SuperCool | yes |
Dimensions & Weight
| Width | 23.88 in. |
| Height | 34.25 in. |
| Length | 24 in. |
| Weight | 205 lbs. |
| Gross Weight | 205.000 lbs |
| Power Cord Length | 60 |
| Power Cord Length | 60 |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28.88 in. |
| Shipping Height | 39.25 in. |
| Shipping Length | 29 in. |