$1,499.95
- RBVZUS24CB
$1,499.95
Key Features
Spacious Storage
Maximum Insulation
Description
The ZLINE Autograph Edition 24 in. 154 Can Beverage Cooler Fridge with Adjustable Shelves in Stainless Steel with Champagne Bronze Accents (RBVZ-US-24-CB) provides a premium entertainment experience by pairing unmatched cooling technology with luxurious style. Achieve ZLINE Attainable Luxury® excellence with innovative technology designed to enhance your kitchen’s capability.
Read MoreAvailable from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Specifications
Features
Spacious Storage
Easily store a wide range of tastes with spacious shelving perfect for any preferred beverage.
Maximum Insulation
Ensure your beverages achieve and maintain a perfect temperature with a Dual Pane Glass Door.
Specifications
Warranty
| Parts | 2 Year |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28.44 Inch |
| Shipping Height | 38.75 Inch |
| Shipping Length | 27.5 Inch |
| Shipping Weight | 138 lbs |
| Total of Shipping Weight | 138 lbs |
| Source | Calculation |
Dimensions & Weight
| Width | 23.44 Inch |
| Height | 33.75 Inch |
| Depth | 22.5 Inch |
| Weight | 98 lbs |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 10.3 ft³ |
| Dimensional Weight | 128.04 Ibs |
| Total of Cubes | 10.3 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 128.04 Ibs |
Dimensions
| Dimensions: | 23.4375 in. W x 22.5 in. D x 33.75 in. H |
| Product Depth (in.): | 22.50 |
| Product Width (in.): | 23.4375 |
| Product Height (in.): | 33.75 |
| Refrigeration Size (Width): | 24 in. |
Details
| Appliance Category: | Refrigerator |
| Color/ Finish Family: | Champagne Bronze |
| Fridge Capacity: | 4.5 cu. ft. |
| Interior Finish: | Black |
| Product Weight (lb.): | 98 |
| Decibels: | 39 dBA |
| Voltage: | 115V/60Hz |
| Amps: | 1.2A |
| Lights: | 1 LED |
| Number of Fridge Shelves: | 3 |
Warranties & Certifications
| Certifications and Listings: | ETL Listed, DOE certified |
| Manufacturer Warranty: | Manufacturing Warranty - 2-year parts and labor warranty, 5-year parts-only for sealed system |
You might also like these best sellers...
Where to Buy ZLINE Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.




























