$2,599.95
- RBSPOZ24CB
$2,599.95
Key Features
Autograph Edition Series
Stainless Steel Interior
Spacious Storage
Outdoor Compatible
Single Temperature Zone
Panel-Ready Design
Adjustable Shelves
LED Illumination
Description
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Autograph Edition Series
Enjoy a timeless look with a luxurious Champagne Bronze accent handle, giving your Touchstone Beverage Fridge an elegant, unmatched style
Stainless Steel Interior
Touchstone Undercounter Beverage Fridges are carefully designed with a sleek stainless steel interior that exudes sophistication
Spacious Storage
Store up to 8 Bordeaux-style (750 mL) wine bottles, in addition to 151 cans or 79 bottles (12 oz.), inside a 5.2 cu. ft. stainless steel interior
Outdoor Compatible
A fully wrapped stainless steel exterior features an anti-sweat and waterproof design perfect for indoor or outdoor installation
Single Temperature Zone
Adjust from 34 °F to 65 °F thanks to a fan-assisted sealed cooling system with automatic defrosting
Panel-Ready Design
Comfortably install your own custom integrated panel and handle to create a truly unique look in your kitchen or on your patio
Adjustable Shelves
An easy glide adaptable shelving system includes 3 full-extension glass racks and 1 full-extension stainless steel wine rack
LED Illumination
Show off your impressive beverage collection with 1 full-length cool white LED interior light that can be set to display for up to 6 hours
Seamless Integration
A precise zero-clearance design matched with a modern ventilation system allows for flush built-in installation into any cabinetry setting
Reversible Door
An easy-to-switch reversible door with articulating soft-closing hinges provides additional installation flexibility
Touchscreen Display
Quickly change settings, adjust lighting, and engage a child lock for additional safety with a state-of-the-art touchscreen
Triple-Pane Glass Door
Easily spot beverages through a triple-paned, argon-filled, UV-resistant tempered glass door paired with an integrated panel-ready frame
Super Cool Mode
Eliminate stress while entertaining guests by rapidly chilling beverages via an ultra-quick Super Cool mode
Sabbath Mode
A convenient Sabbath Mode enables optimal energy efficiency for those of particular faiths during use on the Sabbath and holidays
Warranty
Enjoy peace of mind with a 2-year parts and service warranty and a 5-year parts-only warranty on the sealed cooling system
Assembly Required
This beverage fridge and its Autograph Edition door handle will ship in multiple boxes and requires assembly upon installation
Indoor & Outdoor Compatibility
Easily store a wide range of tastes with spacious shelving perfect for any preferred beverage.
Integrated Stainless Steel & Panel-ready Doors
Easily match your cabinetry or stand out with a timeless stainless steel trim
Full Stainless Steel Interior & Exterior
Quality that you can see and feel—inside and out. Enjoy a premium stainless steel build that boasts a luxury style
Specifications
Warranty
| Parts | 2 Year |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 28.88 Inch |
| Shipping Height | 39 Inch |
| Shipping Length | 27.63 Inch |
| Shipping Weight | 187 lbs |
| Total of Shipping Weight | 187 lbs |
| Source | Calculation |
Dimensions & Weight
| Width | 23.88 Inch |
| Height | 34 Inch |
| Depth | 22.63 Inch |
| Weight | 147 lbs |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 10.63 ft³ |
| Dimensional Weight | 132.13 Ibs |
| Total of Cubes | 10.63 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 132.13 Ibs |
Dimensions
| Dimensions: | 23.875 in. W x 22.625 in. D x 34 in. H |
| Product Depth (in.): | 22.625 |
| Product Width (in.): | 23.875 |
| Product Height (in.): | 34 |
| Depth With Door(s) Open 90 Degrees (in.): | 47.125 |
| Refrigeration Size (Width): | 24 in. |
Details
| Appliance Category: | Refrigerator |
| Color/ Finish Family: | Champagne Bronze |
| Fridge Capacity: | 5.2 cu. ft. |
| Interior Finish: | Stainless Steel |
| Product Weight (lb.): | 147 |
| Decibels: | 49 dBa |
| Door Alarm: | Yes |
| Voltage: | 120V |
| Amps: | 120V/60Hz/15A |
| Lights: | 1 |
| Number of Fridge Shelves: | 3 Full-Depth and 1 Half Depth |
Warranties & Certifications
| Certifications and Listings: | ETL Listed, cETL Listed, California Title 20 |
| Manufacturer Warranty: | Manufacturing Warranty - 2-year parts and labor warranty, 5-year parts-only for sealed system |
You might also like these best sellers...
Where to Buy ZLINE Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.

































