$74.00
Was$79.00Save $5.00 (6%)
Washer/Dryer 24" Stack Bracket Kit - GFA24KITL
$74.00
Was$79.00Save $5.00 (6%)
Key Features
Stacking kit for GE 24" front load washers and dryers
Ensures proper installation for GE 24" front load laundry
Description
2.40 H x 6 3/10 W x 4.90 D
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Specifications
Features
Stacking kit for GE 24" front load washers and dryers
Ensures proper installation for GE 24" front load laundry
Specifications
FEATURES
| Required | default |
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Approximate Shipping Weight | 1 lb |
| Net Weight | 1 lb |
| Overall Depth | 4.90 in |
| Overall Height | 2.40 in |
| Overall Width | 6 3/10 in |
Dimensions & Weight
| Width | 6.3 in. |
| Height | 2.4 in. |
| Length | 4.9 in. |
| Weight | 1 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 11.3 in. |
| Shipping Height | 7.4 in. |
| Shipping Length | 9.9 in. |
| Shipping Weight | 41 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 41 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.04 ft³ |
| Dimensional Weight | 0.45 lbs. |
| Total of Cubes | 0.04 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 0.45 lbs. |
APPEARANCE
| Color Appearance | White |
WARRANTY
| Labor Warranty | Limited 1-year entire appliance |
| Parts Warranty | Limited 1-year entire appliance |
You might also like these best sellers...
Where to Buy GE Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.











