$719.00
Was$789.00Save $70.00 (9%)
Lavello 36" Wall-mount Range Hood - ELV436SS
$719.00
Was$789.00Save $70.00 (9%)
Key Features
Led Light
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Specifications
Features
Led Light
Illuminate your culinary journey with LED brilliance.An expected lifetime of over 20,000 hours represents the most remarkable advantage of LED light bulbs.
Specifications
Product Details
| Finishing | Stainless steel |
| Width (inch) | 36" |
| Sizes (inch) | 36"x 19 11/16"x 24 5/8" |
| Duct Transition | Round 6" |
| Venting Type | Convertible with Kit |
| Series | COMFORT |
| Lighting | LED 2 x 2.1 ww 4000 KK |
| Filters | DishwasherSafe, Anodized Stainless Steel Mesh |
| Airflow | 400CFM |
| Sones | 0.6 - 6.1 |
| Electrical | 120 V/60 Hz |
| Blower type | Interior Unit |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Elica Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.












