$229.00
CAFÉ™ 30” Single Wall Oven Handle - Brushed Black - CXWS0H0PMBT
$229.00
Key Features
Ease of Installation
Personal Style
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Specifications
Features
Ease of Installation
Upgrade your hardware with simple installation.
Personal Style
Curate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Specifications
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Approximate Shipping Weight | 7.3 lb |
| Net Weight | 2.3 lb |
APPEARANCE
| Color Appearance | Brushed Black |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 2.3 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 7.3 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 7.3 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
FEATURES
| Compatible Models | Wall Ovens |
| Included items | Includes one 30" handle for wall oven |
WARRANTY
| Warranty Notes | This limited warranty covers only defects in materials & workmanship of the parts for a period of one (1) year from the date of purchase of the parts. |
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | Limited 1-Year Replacement |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Cafe Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.

























