$624.00
Was$699.00Save $75.00 (11%)
CAFÉ™ 48” Brushed Bronze Handle & Knob Set for Pro Range and Rangetop - CXPR8HKPTBZ
CAFÉ™ 48” Brushed Bronze Handle & Knob Set for Pro Range and Rangetop
Model: CXPR8HKPTBZ
$624.00
Was$699.00Save $75.00 (11%)
Key Features
Ease of Installation
Personal Style
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Specifications
Features
Ease of Installation
Upgrade your hardware with simple installation.
Personal Style
Curate your kitchen with the hardware finish unique to your style
Specifications
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Net Weight | 6.1 lb |
| Approximate Shipping Weight | 11.1 lb |
| Handle Dimensions | 1.414" H x 31.234" W x 2.575" D |
| Companion Handle Dimensions | 1.414" H x 12.197" W x 2.575" D |
| Knob Dimensions | 2.3" H x 2.3" W x 1.685" D |
APPEARANCE
| Color Appearance | Brushed Bronze |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 6.1 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 11.1 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 11.1 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
FEATURES
| Compatible Models | Ranges |
| Compatible Models | Cooktops |
WARRANTY
| Parts Warranty | Limited 1-Year Replacement |
| Warranty Notes | This limited warranty covers only defects in materials & workmanship of the parts for a period of one (1) year from the date of purchase of the parts. |
| Labor Warranty | No Warranty |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Cafe Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.

















