$54.00
Was$79.00Save $25.00 (32%)
Only 1 left in stock, order soon!
Gas Range Center Cast Iron Grate - JXGRATE1
$54.00
Was$79.00Save $25.00 (32%)
Only 1 left in stock, order soon! - at Mark's Warehouse
Key Features
Middle grate for use on select GE® J-Series and GE Profile™ Series gas ranges
Ideal for cooking with odd-sized cookware
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Middle grate for use on select GE® J-Series and GE Profile™ Series gas ranges
Ideal for cooking with odd-sized cookware
Specifications
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Overall Width | 9 in |
| Net Weight | 6 lb |
| Overall Depth | 1 1/2 in |
| Overall Height | 19 3/8 in |
| Approximate Shipping Weight | 6.75 lb |
APPEARANCE
| Color Appearance | Black |
Dimensions & Weight
| Width | 9 in. |
| Height | 19.38 in. |
| Length | 1.5 in. |
| Weight | 6 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | 14 in. |
| Shipping Height | 24.38 in. |
| Shipping Length | 6.5 in. |
| Shipping Weight | 46 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 46 lbs. |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | 0.15 ft³ |
| Dimensional Weight | 1.58 lbs. |
| Total of Cubes | 0.15 ft³ |
| Total of Dimensional Weight | 1.58 lbs. |
Weights & Dimensions
| Overall Depth | 1.5 in |
| Overall Height | 19.375 in |
| Approximate Shipping Weight | 6.75 lb |
WARRANTY
| Labor Warranty | No Warranty |
| Parts Warranty | No Warranty |
You might also like these best sellers...
Where to Buy GE Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.











