$278.00
Was$309.00Save $31.00 (10%)
10" Pedestal For Front Load Washer And Dryer - XHP1000XW
$278.00
Was$309.00Save $31.00 (10%)
Key Features
Increases visibility and eases filling of additive dispensers
Minimizes Bending and Stooping at Doors
Raises Your Washer and Dryer to a More Comfortable Height for Loading and Unloading
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Increases visibility and eases filling of additive dispensers
Minimizes Bending and Stooping at Doors
Raises Your Washer and Dryer to a More Comfortable Height for Loading and Unloading
Specifications
Dimensions
| Depth | 26-13/16 in |
| Gross Weight | 29-9/10 lbs |
| Height | 10 in |
| Net Weight | 0 lbs |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | 10 in. |
| Length | 26.81 in. |
| Weight | - |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | 15 in. |
| Shipping Length | 31.81 in. |
| Shipping Weight | - |
| Total of Shipping Weight | - |
| Source | Calculation |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
You might also like these best sellers...
Where to Buy Maytag Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.










