Microwave 30" Trim Kit - JX2030DMBB
This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Microwave 30" Trim Kit
Model: JX2030DMBB










This product has been discontinued by the manufacture and is no longer available.
Microwave 30" Trim Kit
Model: JX2030DMBB
Key Features
*Please search by your appliance model number to ensure this part will fit your appliance
Available from Mark's Appliance, serving customers throughout Southern IL & St. Louis, MO.
Features
Specifications
Certifications
Features
*Please search by your appliance model number to ensure this part will fit your appliance
Certifications
California Prop 65
Specifications
WEIGHTS & DIMENSIONS
| Approximate Shipping Weight | 16 lb |
| Net Weight | 14 lb |
FEATURES
| Recommended | 30 in Deluxe built-In trim kit for 2.0 OR 1.8 cu. ft. microwave ovens |
APPEARANCE
| Color Appearance | Black |
Dimensions & Weight
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
| Weight | 14 lbs. |
Number of Boxes, Shipping Dimensions, & Shipping Weight
| Number of Boxes | 1 |
| Shipping Width | - |
| Shipping Height | - |
| Shipping Length | - |
| Shipping Weight | 54 lbs. |
| Total of Shipping Weight | 54 lbs. |
| Source | Manufacturer |
Cubic Feet Measurement & Dimensional Weight
| Cubic Feet Measurement | - |
| Dimensional Weight | - |
| Total of Cubes | - |
| Total of Dimensional Weight | - |
You might also like these best sellers...
Where to Buy GE Appliances in Southern IL & St. Louis, MO.










